Lütfen Sipariş Vermek İsteğiniz Şubemizi Seçiniz.

Hakkımızda

Bursa`ya dürümü tanıtan, sevindiren isim: Dürümcü Bekir Usta

Güneydoğu mutfağı ustaları tarafından yetiştirilen Bekir Usta çalışanlığı, sabrı, yaratıcı fikirleri, akıllardan çıkmayan lezzeti ile kısa sürede tanınan bir isim oldu. 1987 yılında Dürümcü Bekir Setbaşı`ndaki dükkanında, hızlı servisi, vazgeçilmez lezzetleriyle tanınıyor, biliniyordu.

Bekir Usta kendi gayreti ile dürüm lezzetini Bursalılara kısa sürede sevdirmeyi başardı. Gençlerin ve ailelerin Bekir Usta`ya taktığı lakap olan "ustalık" sıfatı ise ona uzunca bir emeğin ve çabanın sonucunda haklı olarak verildi.

Dürümcü Bekir Usta, Bursa`ya dürümü tanıtan ilk yer oldu... Eskiden kebaplar tabaklarda sunulmaktayken, ekmek arasında sunma fikri Bursa için oldukça yeni bir şeydi. Güneydoğu`nun aperatif yemeği dürüm çok iyi tutulmuştu ki, kebapçılık servis yemeği olmaktan çıkıp, daha hızlı ve keyifle tüketilen bir aperatif yiyecek haline geldi.

Yıllar sonra Dürümcü Bekir Usta lezzeti artık bir alışkanlık haline geldi. Hafta içinde, hafta sonunda, öğlen ya da akşam acıkan herkes Bekir Usta`nın dürümünü yemeye koşuyor. Genç, yaşlı, çalışan, evden sipariş veren herkes her zaman aynı kalitede, aynı lezzette bulduğu Bekir Usta`ya güveniyor...

Marka tescilini elinde bulunduran Dürümcü Bekir Usta, artık Bursa için eşsiz bir tarz ve güvenilir bir markanın adıdır ve bu adı tüm Türkiye'ye ve dünyaya duyurmaya hazırdır.